
2012 Patek Philippe Grand Complication Perpetual Calendar Chronograph White Gold Silver Dial 5270G-001 41mm watch Box Papers
2012 Patek Philippe Grand Complication Perpetual Calendar Chronograph White Gold Silver Dial 5270G-001 41mm watch Box Papers
SKU: ESM58053
| SKU | ESM58053 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar Chronograph, Ref: 5270G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Black crocodile leather strap with fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Chronograph, Date, Perpetual calendar |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Mint new strap, display back |
| Year Of Production | 2012 |
2012 Patek Philippe Grand Complication Perpetual Calendar Chronograph White Gold Silver Dial 5270G-001 41mm watch Box Papers
SKU: ESM58053
| SKU | ESM58053 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar Chronograph, Ref: 5270G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Black crocodile leather strap with fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Chronograph, Date, Perpetual calendar |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Mint new strap, display back |
| Year Of Production | 2012 |
Original: $127,000.00
-70%$127,000.00
$38,100.00Description
2012 Patek Philippe Grand Complication Perpetual Calendar Chronograph White Gold Silver Dial 5270G-001 41mm watch Box Papers
SKU: ESM58053
| SKU | ESM58053 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar Chronograph, Ref: 5270G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Black crocodile leather strap with fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Chronograph, Date, Perpetual calendar |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Mint new strap, display back |
| Year Of Production | 2012 |
























