
Audemars Piguet Royal Oak Day-Date Moonphase Calendar 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch 25594BA.OO.0789BA.05
Audemars Piguet Royal Oak Day-Date Moonphase 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, 25594BA.OO.0789BA.05. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K yellow gold case 36mm in diameter. Screw-down crown. Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Audemars Piguet silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Functions: hours, minutes, perpetual calendar with day & date. 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle (fits 7.5 inches wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes complete with Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Day-Date Moonphase Ref# 25594BA.OO.0789BA.05 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Men's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | |
| Other Details | Comes with Audemars Piguet box papers booklets and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES23887180 |
Audemars Piguet Royal Oak Day-Date Moonphase 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, 25594BA.OO.0789BA.05. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K yellow gold case 36mm in diameter. Screw-down crown. Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Audemars Piguet silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Functions: hours, minutes, perpetual calendar with day & date. 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle (fits 7.5 inches wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes complete with Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Day-Date Moonphase Ref# 25594BA.OO.0789BA.05 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Men's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | |
| Other Details | Comes with Audemars Piguet box papers booklets and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES23887180 |
Original: $19,300.00
-70%$19,300.00
$5,790.00Description
Audemars Piguet Royal Oak Day-Date Moonphase 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, 25594BA.OO.0789BA.05. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K yellow gold case 36mm in diameter. Screw-down crown. Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Audemars Piguet silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Functions: hours, minutes, perpetual calendar with day & date. 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle (fits 7.5 inches wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes complete with Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Day-Date Moonphase Ref# 25594BA.OO.0789BA.05 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed brushed 18K yellow gold octagonal bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Men's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | 18K yellow gold bracelet with 18K white gold concealed deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | |
| Other Details | Comes with Audemars Piguet box papers booklets and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES23887180 |






















