✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
+1
Chopard Happy Sport Round Medium 7-Floating Diamonds 2-Tone 18K Rose Gold/Stainless Steel 36MM Watch 278488-9001
Chopard Happy Sport Medium 2-Tone 18K Rose Gold & Stainless Steel Watch, 278488-9001. Quartz battery movement. 2-tone 18K rose gold & stainless steel 36mm case. Push-down crown. 18K rose gold bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chopard white Roman dial with 7-floating diamonds. Functions: hours, minutes, seconds, and date. 2-tone 18K rose gold & stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes with Chopard box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time.
Retail - $16,280| Brand | Chopard |
| Model | Happy Sport Round Medium Ref# 278488-9001 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K rose gold bezel |
| Case | Gold and Steel |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Push-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chopard white Roman dial with seven floating diamonds |
| Gender | Women's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time (for exact condition and contents please refer to our high definition photos) |
| Strap/bracelet | 2-tone 18K rose gold and stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist) |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Chopard box and ElegantSwiss one year warranty no papers / Retail - $16_280 / Stock# ES22773059 |
Chopard Happy Sport Medium 2-Tone 18K Rose Gold & Stainless Steel Watch, 278488-9001. Quartz battery movement. 2-tone 18K rose gold & stainless steel 36mm case. Push-down crown. 18K rose gold bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chopard white Roman dial with 7-floating diamonds. Functions: hours, minutes, seconds, and date. 2-tone 18K rose gold & stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes with Chopard box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time.
Retail - $16,280| Brand | Chopard |
| Model | Happy Sport Round Medium Ref# 278488-9001 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K rose gold bezel |
| Case | Gold and Steel |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Push-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chopard white Roman dial with seven floating diamonds |
| Gender | Women's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time (for exact condition and contents please refer to our high definition photos) |
| Strap/bracelet | 2-tone 18K rose gold and stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist) |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Chopard box and ElegantSwiss one year warranty no papers / Retail - $16_280 / Stock# ES22773059 |
$16,280.00
Chopard Happy Sport Round Medium 7-Floating Diamonds 2-Tone 18K Rose Gold/Stainless Steel 36MM Watch 278488-9001—
$16,280.00
Description
Chopard Happy Sport Medium 2-Tone 18K Rose Gold & Stainless Steel Watch, 278488-9001. Quartz battery movement. 2-tone 18K rose gold & stainless steel 36mm case. Push-down crown. 18K rose gold bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chopard white Roman dial with 7-floating diamonds. Functions: hours, minutes, seconds, and date. 2-tone 18K rose gold & stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist).
Pristine condition, shows no signs of wear, works flawlessly, comes with Chopard box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time.
Retail - $16,280| Brand | Chopard |
| Model | Happy Sport Round Medium Ref# 278488-9001 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K rose gold bezel |
| Case | Gold and Steel |
| Case Size Without Crown | 36 |
| Crown | Push-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chopard white Roman dial with seven floating diamonds |
| Gender | Women's |
| Condition | Pristine condition shows no signs of wear works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time (for exact condition and contents please refer to our high definition photos) |
| Strap/bracelet | 2-tone 18K rose gold and stainless steel bracelet (fits 6.5' wrist) |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Chopard box and ElegantSwiss one year warranty no papers / Retail - $16_280 / Stock# ES22773059 |






















