
Patek Philippe Minute Repeater Perpetual Calendar 5207G-001 White Gold With Blue Leather Watch Blue Dial 2020
Patek Philippe Minute Repeater Perpetual Calendar 5207G-001 White Gold With Blue Leather Watch Blue Dial 2020
A pinnacle of haute horology, this pre-owned Patek Philippe 5207G-001 features a minute repeater, perpetual calendar, and moonphase in white gold. Paired with a blue dial and strap, it’s a rare icon of timeless sophistication.
SKU: ESM58035
| SKU | ESM58035 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 5207G-001 Minute Repeater Perpetual Calendar |
| Movement | Automatic |
| Case | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Blue Baton |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Strap/Blue Crocodile Leather |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Date, Month, Year, 4-year calendar, Perpetual calendar, GMT |
| Box | Original box |
| Papers | Original papers |
| Year of production | 2020 |
Patek Philippe Minute Repeater Perpetual Calendar 5207G-001 White Gold With Blue Leather Watch Blue Dial 2020
A pinnacle of haute horology, this pre-owned Patek Philippe 5207G-001 features a minute repeater, perpetual calendar, and moonphase in white gold. Paired with a blue dial and strap, it’s a rare icon of timeless sophistication.
SKU: ESM58035
| SKU | ESM58035 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 5207G-001 Minute Repeater Perpetual Calendar |
| Movement | Automatic |
| Case | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Blue Baton |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Strap/Blue Crocodile Leather |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Date, Month, Year, 4-year calendar, Perpetual calendar, GMT |
| Box | Original box |
| Papers | Original papers |
| Year of production | 2020 |
Description
Patek Philippe Minute Repeater Perpetual Calendar 5207G-001 White Gold With Blue Leather Watch Blue Dial 2020
A pinnacle of haute horology, this pre-owned Patek Philippe 5207G-001 features a minute repeater, perpetual calendar, and moonphase in white gold. Paired with a blue dial and strap, it’s a rare icon of timeless sophistication.
SKU: ESM58035
| SKU | ESM58035 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | 5207G-001 Minute Repeater Perpetual Calendar |
| Movement | Automatic |
| Case | White Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Blue Baton |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Strap/Blue Crocodile Leather |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Date, Month, Year, 4-year calendar, Perpetual calendar, GMT |
| Box | Original box |
| Papers | Original papers |
| Year of production | 2020 |
























