
Rolex Oyster Perpetual 41mm Bright Blue Dial Stainless Steel Watch 124300 Box Papers
The Oyster Perpetual 41 with a bright blue dial and an Oyster bracelet, Ref 124300.
Stock: ES338200123
| SKU | ES338200123 |
| Brand | Rolex |
| Model | Oyster Perpetual Ref 124300 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel smooth bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex sunray bright blue dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
The Oyster Perpetual 41 with a bright blue dial and an Oyster bracelet, Ref 124300.
Stock: ES338200123
| SKU | ES338200123 |
| Brand | Rolex |
| Model | Oyster Perpetual Ref 124300 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel smooth bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex sunray bright blue dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Description
The Oyster Perpetual 41 with a bright blue dial and an Oyster bracelet, Ref 124300.
Stock: ES338200123
| SKU | ES338200123 |
| Brand | Rolex |
| Model | Oyster Perpetual Ref 124300 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel smooth bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex sunray bright blue dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
























