
2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU, 40mm, Yellow Gold, "SARU" Sapphire/Ruby/Diamond Bezel w/ Original Box and Cards
2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU, 40mm, Yellow Gold, "SARU" Sapphire/Ruby/Diamond Bezel w/ Original Box and Cards
A dazzling blend of prestige and rarity, this 2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU features a factory-set sapphire, ruby, and diamond bezel. Crafted in 18k yellow gold, it comes complete with original box and cards.
SKU: ESM58041
| SKU | ESM58041 |
| Brand | Rolex |
| Model | 116748SARU GMT-Master II |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Sapphire/Ruby/Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 40 mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Yellow Gold Oyster |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Date, GMT |
| Box | Original Rolex Box |
| Papers | Original Rolex Card |
| Year of production | 2012 |
2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU, 40mm, Yellow Gold, "SARU" Sapphire/Ruby/Diamond Bezel w/ Original Box and Cards
A dazzling blend of prestige and rarity, this 2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU features a factory-set sapphire, ruby, and diamond bezel. Crafted in 18k yellow gold, it comes complete with original box and cards.
SKU: ESM58041
| SKU | ESM58041 |
| Brand | Rolex |
| Model | 116748SARU GMT-Master II |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Sapphire/Ruby/Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 40 mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Yellow Gold Oyster |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Date, GMT |
| Box | Original Rolex Box |
| Papers | Original Rolex Card |
| Year of production | 2012 |
Original: $92,500.00
-70%$92,500.00
$27,750.00Description
2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU, 40mm, Yellow Gold, "SARU" Sapphire/Ruby/Diamond Bezel w/ Original Box and Cards
A dazzling blend of prestige and rarity, this 2012 Rolex GMT-Master II 116748SARU features a factory-set sapphire, ruby, and diamond bezel. Crafted in 18k yellow gold, it comes complete with original box and cards.
SKU: ESM58041
| SKU | ESM58041 |
| Brand | Rolex |
| Model | 116748SARU GMT-Master II |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Sapphire/Ruby/Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Case Diameter | 40 mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Yellow Gold Oyster |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Date, GMT |
| Box | Original Rolex Box |
| Papers | Original Rolex Card |
| Year of production | 2012 |



















