
2019 Patek Philippe Nautilus Moon phase 40mm Grey Dial White Gold Watch 5712G-001 Box/Papers/Strap
2019 Patek Philippe Nautilus Moon phase 40mm Grey Dial White Gold Watch, Ref 5712G-001.
Exquisite craftsmanship 2019 Patek Philippe Nautilus Moon Phase 40mm 5712G-001 in white gold with grey dial. Complete with box, papers, and strap. A true icon of refined horology.
Stock: ES385860785
| SKU | ES385860785 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref, 5712G-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Green RubberB strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, date by hand moon phases seconds subdial approximately 48 hour of power reserve |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Comes with Patek Philippe black leather strap and pin pusher |
| Year of production | 2019 |
2019 Patek Philippe Nautilus Moon phase 40mm Grey Dial White Gold Watch, Ref 5712G-001.
Exquisite craftsmanship 2019 Patek Philippe Nautilus Moon Phase 40mm 5712G-001 in white gold with grey dial. Complete with box, papers, and strap. A true icon of refined horology.
Stock: ES385860785
| SKU | ES385860785 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref, 5712G-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Green RubberB strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, date by hand moon phases seconds subdial approximately 48 hour of power reserve |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Comes with Patek Philippe black leather strap and pin pusher |
| Year of production | 2019 |
Description
2019 Patek Philippe Nautilus Moon phase 40mm Grey Dial White Gold Watch, Ref 5712G-001.
Exquisite craftsmanship 2019 Patek Philippe Nautilus Moon Phase 40mm 5712G-001 in white gold with grey dial. Complete with box, papers, and strap. A true icon of refined horology.
Stock: ES385860785
| SKU | ES385860785 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref, 5712G-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | White gold |
| Case | White gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Green RubberB strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, date by hand moon phases seconds subdial approximately 48 hour of power reserve |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Other Details | Comes with Patek Philippe black leather strap and pin pusher |
| Year of production | 2019 |



















