
Audemars Piguet Royal Oak Grey Tapisserie Steel Yellow Gold 36mm Automatic Watch 14700SA
Audemars Piguet Royal Oak Grey Tapisserie Steel Yellow Gold 36mm Automatic Watch, Ref 14700SA.
This Audemars Piguet Royal Oak 36 mm ref. 14700SA pairs a grey tapisserie dial with steel and yellow‑gold case—elegant, iconic, and rare.
Stock: ES375730172
| SKU | ES375730172 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak, Ref 14700SA |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Grey tapisserie |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Very good condition, clasp is damaged but locks, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7.25 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of Appraisal |
Audemars Piguet Royal Oak Grey Tapisserie Steel Yellow Gold 36mm Automatic Watch, Ref 14700SA.
This Audemars Piguet Royal Oak 36 mm ref. 14700SA pairs a grey tapisserie dial with steel and yellow‑gold case—elegant, iconic, and rare.
Stock: ES375730172
| SKU | ES375730172 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak, Ref 14700SA |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Grey tapisserie |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Very good condition, clasp is damaged but locks, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7.25 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of Appraisal |
Description
Audemars Piguet Royal Oak Grey Tapisserie Steel Yellow Gold 36mm Automatic Watch, Ref 14700SA.
This Audemars Piguet Royal Oak 36 mm ref. 14700SA pairs a grey tapisserie dial with steel and yellow‑gold case—elegant, iconic, and rare.
Stock: ES375730172
| SKU | ES375730172 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak, Ref 14700SA |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Grey tapisserie |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Very good condition, clasp is damaged but locks, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7.25 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of Appraisal |
























