
Breitling Avenger II Chronograph 43mm Black Dial Steel Watch 2019 Box Papers A13381
Breitling Avenger II Chronograph 43mm Black Dial with Silver subdials Stainless Steel Watch. Ref #A13381111B2A1. Year of production 2019.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Breitling box, Breitling papers and Two Year Warranty.
Stock: ES34317034
| SKU | ES34317034 |
| Brand | Breitling |
| Model | Avenger II, Ref A13381111B2A1 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Unidirectional rotating stainless steel bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black dial with silver sub-dials |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling box |
| Papers | Breitling papers |
| Year Of Production | 2019 |
Breitling Avenger II Chronograph 43mm Black Dial with Silver subdials Stainless Steel Watch. Ref #A13381111B2A1. Year of production 2019.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Breitling box, Breitling papers and Two Year Warranty.
Stock: ES34317034
| SKU | ES34317034 |
| Brand | Breitling |
| Model | Avenger II, Ref A13381111B2A1 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Unidirectional rotating stainless steel bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black dial with silver sub-dials |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling box |
| Papers | Breitling papers |
| Year Of Production | 2019 |
Description
Breitling Avenger II Chronograph 43mm Black Dial with Silver subdials Stainless Steel Watch. Ref #A13381111B2A1. Year of production 2019.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Breitling box, Breitling papers and Two Year Warranty.
Stock: ES34317034
| SKU | ES34317034 |
| Brand | Breitling |
| Model | Avenger II, Ref A13381111B2A1 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Unidirectional rotating stainless steel bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black dial with silver sub-dials |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling box |
| Papers | Breitling papers |
| Year Of Production | 2019 |






















