
Cartier Roadster XL Chronograph 43mm Tachymeter Black Dial Steel Mens Watch 2618 Papers
Cartier Roadster XL Chronograph 43mm Tachymeter Black Dial Steel Mens Watch.
Stock: ES32115045
| SKU | ES32115045 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster XL Chronograph 2618 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | The strap is worn and needs replacement, the case is in excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier black leather strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph tachymeter engraved |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |
Cartier Roadster XL Chronograph 43mm Tachymeter Black Dial Steel Mens Watch.
Stock: ES32115045
| SKU | ES32115045 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster XL Chronograph 2618 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | The strap is worn and needs replacement, the case is in excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier black leather strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph tachymeter engraved |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |
Description
Cartier Roadster XL Chronograph 43mm Tachymeter Black Dial Steel Mens Watch.
Stock: ES32115045
| SKU | ES32115045 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster XL Chronograph 2618 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | The strap is worn and needs replacement, the case is in excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier black leather strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph tachymeter engraved |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |






















