✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 10
+5
Mint Rolex Cosmograph Daytona 116508 40mm "John Mayer" Green Dial Yellow Gold Watch Box Papers
Mint Rolex Cosmograph Daytona 40mm "John Mayer" Green Dial Yellow Gold Watch, Ref 116508.
Legendary rarity Mint Rolex Daytona 40mm 116508 “John Mayer” with striking green dial in yellow gold. Box and papers included.
Stock: ESM58074
| SKU | ESM58074 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116508 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold bezel with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Green |
| Gender | Men's |
| Condition | Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Yellow Gold oyster bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2018 |
Mint Rolex Cosmograph Daytona 40mm "John Mayer" Green Dial Yellow Gold Watch, Ref 116508.
Legendary rarity Mint Rolex Daytona 40mm 116508 “John Mayer” with striking green dial in yellow gold. Box and papers included.
Stock: ESM58074
| SKU | ESM58074 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116508 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold bezel with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Green |
| Gender | Men's |
| Condition | Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Yellow Gold oyster bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2018 |
$82,000.00
Mint Rolex Cosmograph Daytona 116508 40mm "John Mayer" Green Dial Yellow Gold Watch Box Papers—
$82,000.00
Description
Mint Rolex Cosmograph Daytona 40mm "John Mayer" Green Dial Yellow Gold Watch, Ref 116508.
Legendary rarity Mint Rolex Daytona 40mm 116508 “John Mayer” with striking green dial in yellow gold. Box and papers included.
Stock: ESM58074
| SKU | ESM58074 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116508 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold bezel with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Green |
| Gender | Men's |
| Condition | Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Yellow Gold oyster bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2018 |



















