✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 7
+2
Rolex Datejust Midsize 2-Tone Yellow Gold/Stainless Steel Jubilee Cream Factory Dial 31MM Watch 68273
Rolex Datejust Midsize 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch, 68273. Self winding automatic quickset movement. Stainless steel case 31mm in diameter. 18K yellow gold fluted bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Rolex cream jubilee dial with stick hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, factory instruction booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
ES24679047| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Rolex cream jubilee index dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Rolex 2-tone 18K yellow gold and stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex Box Booklet and ElegantSwiss one year warranty |
Rolex Datejust Midsize 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch, 68273. Self winding automatic quickset movement. Stainless steel case 31mm in diameter. 18K yellow gold fluted bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Rolex cream jubilee dial with stick hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, factory instruction booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
ES24679047| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Rolex cream jubilee index dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Rolex 2-tone 18K yellow gold and stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex Box Booklet and ElegantSwiss one year warranty |
$6,450.00
Rolex Datejust Midsize 2-Tone Yellow Gold/Stainless Steel Jubilee Cream Factory Dial 31MM Watch 68273—
$6,450.00
Description
Rolex Datejust Midsize 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch, 68273. Self winding automatic quickset movement. Stainless steel case 31mm in diameter. 18K yellow gold fluted bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Rolex cream jubilee dial with stick hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, factory instruction booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
ES24679047| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Rolex cream jubilee index dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Rolex 2-tone 18K yellow gold and stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex Box Booklet and ElegantSwiss one year warranty |






















