✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 8
+3
Rolex Datejust Midsize 31mm Yellow Gold/SS Factory Diamond Dial 68273
Rolex Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Women's Watch 68273. Self-winding Rolex automatic movement. Stainless steel case 31mm in diameter. Rolex yellow gold fluted bezel. Factory Rolex champagne diamond dial. Screw-down crown. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, keeping time precisely. Comes with Rolex box, Rolex booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES25653048| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Factory Rolex Champagne Diamond Dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap/bracelet | Original Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex booklet and Rolex hangtag. |
Rolex Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Women's Watch 68273. Self-winding Rolex automatic movement. Stainless steel case 31mm in diameter. Rolex yellow gold fluted bezel. Factory Rolex champagne diamond dial. Screw-down crown. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, keeping time precisely. Comes with Rolex box, Rolex booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES25653048| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Factory Rolex Champagne Diamond Dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap/bracelet | Original Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex booklet and Rolex hangtag. |
$7,800.00
Rolex Datejust Midsize 31mm Yellow Gold/SS Factory Diamond Dial 68273—
$7,800.00
Description
Rolex Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Women's Watch 68273. Self-winding Rolex automatic movement. Stainless steel case 31mm in diameter. Rolex yellow gold fluted bezel. Factory Rolex champagne diamond dial. Screw-down crown. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, keeping time precisely. Comes with Rolex box, Rolex booklets, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES25653048| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref# 68273 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 31 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Factory Rolex Champagne Diamond Dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly watch is running strong and keeping accurate time. |
| Strap/bracelet | Original Rolex 2-tone 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex booklet and Rolex hangtag. |






















