
Rolex President Day-Date II 41mm Ice Blue Roman Dial Platinum Watch 218206 Box Papers
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41mm Platinum Watch. Ref #218206. Ice -blue Roman dial. Rolex self-winding automatic movement.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES295670590
| SKU | ES295670590 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref #218206 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Ice blue Roman dial |
| Gender | Men's/Unisex |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Platinum bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex papers |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41mm Platinum Watch. Ref #218206. Ice -blue Roman dial. Rolex self-winding automatic movement.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES295670590
| SKU | ES295670590 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref #218206 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Ice blue Roman dial |
| Gender | Men's/Unisex |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Platinum bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex papers |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41mm Platinum Watch. Ref #218206. Ice -blue Roman dial. Rolex self-winding automatic movement.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES295670590
| SKU | ES295670590 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref #218206 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Ice blue Roman dial |
| Gender | Men's/Unisex |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex Platinum bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex papers |





















