
Rolex President Day-Date II 41MM Rose Gold Watch 218235 Box Papers
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41MM 18K Rose Gold Watch, Ref 218235.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Two Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES325290480
| SKU | ES325290480 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref# 218235 |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex pink concentric dial with Roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41MM 18K Rose Gold Watch, Ref 218235.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Two Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES325290480
| SKU | ES325290480 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref# 218235 |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex pink concentric dial with Roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex President Day-Date II 41MM 18K Rose Gold Watch, Ref 218235.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Two Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES325290480
| SKU | ES325290480 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref# 218235 |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Rolex pink concentric dial with Roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |





















