
2016 Patek Philippe Nautilus Flyback Travel Time Chronograph Stainless Steel 5990/1A-001 40mm watch Box Papers
2016 Patek Philippe Nautilus Flyback Travel Time Chronograph Stainless Steel 5990/1A-001 40mm watch Box Papers
SKU: ESM58051
| SKU | ESM58051 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref: 5990/1A-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet with double-fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Chronograph, Flyback, Date, Weekday, GMT |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Year Of Production | 2016 |
2016 Patek Philippe Nautilus Flyback Travel Time Chronograph Stainless Steel 5990/1A-001 40mm watch Box Papers
SKU: ESM58051
| SKU | ESM58051 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref: 5990/1A-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet with double-fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Chronograph, Flyback, Date, Weekday, GMT |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Year Of Production | 2016 |
Original: $131,000.00
-70%$131,000.00
$39,300.00Description
2016 Patek Philippe Nautilus Flyback Travel Time Chronograph Stainless Steel 5990/1A-001 40mm watch Box Papers
SKU: ESM58051
| SKU | ESM58051 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus Ref: 5990/1A-001 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Grey |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet with double-fold clasp |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Chronograph, Flyback, Date, Weekday, GMT |
| Box | Patek Philippe box |
| Papers | Patek Philippe papers |
| Year Of Production | 2016 |
























