
2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR, Yellow Gold, Diamond-Paved Roman Dial, Diamond Bezel, w/ Rolex Card & Box
2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR, Yellow Gold, Diamond-Paved Roman Dial, Diamond Bezel, w/ Rolex Card & Box
A dazzling expression of prestige, this 2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR features a diamond-paved Roman dial, diamond bezel, and full yellow gold case. Comes complete with Rolex card and box — the pinnacle of elegance.
SKU: ESM58043
| SKU | ESM58043 |
| Brand | Rolex |
| Model | Day-Date 128158RBR |
| Movement | Mechanical (Automatic) |
| Bezel | Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Diamond-Paved Roman Dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Orange Crocodile Strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex Card |
| Year of production | 2023 |
2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR, Yellow Gold, Diamond-Paved Roman Dial, Diamond Bezel, w/ Rolex Card & Box
A dazzling expression of prestige, this 2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR features a diamond-paved Roman dial, diamond bezel, and full yellow gold case. Comes complete with Rolex card and box — the pinnacle of elegance.
SKU: ESM58043
| SKU | ESM58043 |
| Brand | Rolex |
| Model | Day-Date 128158RBR |
| Movement | Mechanical (Automatic) |
| Bezel | Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Diamond-Paved Roman Dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Orange Crocodile Strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex Card |
| Year of production | 2023 |
Original: $64,000.00
-70%$64,000.00
$19,200.00Description
2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR, Yellow Gold, Diamond-Paved Roman Dial, Diamond Bezel, w/ Rolex Card & Box
A dazzling expression of prestige, this 2023 Rolex Day-Date 36mm 128158RBR features a diamond-paved Roman dial, diamond bezel, and full yellow gold case. Comes complete with Rolex card and box — the pinnacle of elegance.
SKU: ESM58043
| SKU | ESM58043 |
| Brand | Rolex |
| Model | Day-Date 128158RBR |
| Movement | Mechanical (Automatic) |
| Bezel | Diamond Bezel |
| Case | Yellow Gold |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Case Diameter | 36mm |
| Dial | Diamond-Paved Roman Dial |
| Gender | Unisex |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Orange Crocodile Strap |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex Box |
| Papers | Rolex Card |
| Year of production | 2023 |























