
Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 Tiffany Dial Stainless Steel Annual Calendar Automatic 40mm Watch
Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 Tiffany Dial Stainless Steel Annual Calendar Automatic 40mm Watch
The Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 features a stainless steel case, annual calendar, moonphase, and a striking gradient blue Tiffany dial. A highly sought-after reference, offered with full set.
Note: This watch features a Tiffany dial.
SKU: ESM58036
| SKU | ESM58036 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus 5726/1A-014 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Steel |
| Case | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Annual calendar |
| Box | Patek Philippe Box |
| Papers | Patek Philippe Papers |
| Year of production | 2020 |
Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 Tiffany Dial Stainless Steel Annual Calendar Automatic 40mm Watch
The Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 features a stainless steel case, annual calendar, moonphase, and a striking gradient blue Tiffany dial. A highly sought-after reference, offered with full set.
Note: This watch features a Tiffany dial.
SKU: ESM58036
| SKU | ESM58036 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus 5726/1A-014 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Steel |
| Case | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Annual calendar |
| Box | Patek Philippe Box |
| Papers | Patek Philippe Papers |
| Year of production | 2020 |
Description
Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 Tiffany Dial Stainless Steel Annual Calendar Automatic 40mm Watch
The Patek Philippe Nautilus 5726/1A-014 features a stainless steel case, annual calendar, moonphase, and a striking gradient blue Tiffany dial. A highly sought-after reference, offered with full set.
Note: This watch features a Tiffany dial.
SKU: ESM58036
| SKU | ESM58036 |
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus 5726/1A-014 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Steel |
| Case | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's |
| Condition | Pre-owned |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Moon phase, Annual calendar |
| Box | Patek Philippe Box |
| Papers | Patek Philippe Papers |
| Year of production | 2020 |
























