✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 5
Rolex Datejust 18K Gold/Steel Factory Silver Diamond Dial 26mm Watch 79174
Rolex Datejust 18K Gold/Stainless Steel Watch, Ref #179174. Factory matte silver dial with diamond hour markers.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, instruction booklet, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES29340035| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref#79174 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K white gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box factory instruction booklet Rolex handtag and ElegantSwiss one year warranty |
Rolex Datejust 18K Gold/Stainless Steel Watch, Ref #179174. Factory matte silver dial with diamond hour markers.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, instruction booklet, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES29340035| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref#79174 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K white gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box factory instruction booklet Rolex handtag and ElegantSwiss one year warranty |
$4,895.00
Rolex Datejust 18K Gold/Steel Factory Silver Diamond Dial 26mm Watch 79174—
$4,895.00
Description
Rolex Datejust 18K Gold/Stainless Steel Watch, Ref #179174. Factory matte silver dial with diamond hour markers.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, instruction booklet, Rolex hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES29340035| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ref#79174 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K white gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Dial | Factory silver diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent pristine condition the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap/bracelet | Stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box factory instruction booklet Rolex handtag and ElegantSwiss one year warranty |






















