
Rolex Datejust Ladies 2-Tone Gold/Steel Original Champagne Diamond Dial 26MM Automatic Watch
Rolex Ladies Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch. Self-winding Rolex automatic movement. 18K yellow gold & stainless steel case 26mm in diameter. 18K yellow gold screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Rolex champagne dial with 10 diamond hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel bracelet. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex factory instruction booklets, hangtag, certificate of appraisal, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ladies |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Rolex champagne diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | |
| Strap/bracelet | Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex factory booklets hangtag certificate of appraisal and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES19838029 |
Rolex Ladies Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch. Self-winding Rolex automatic movement. 18K yellow gold & stainless steel case 26mm in diameter. 18K yellow gold screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Rolex champagne dial with 10 diamond hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel bracelet. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex factory instruction booklets, hangtag, certificate of appraisal, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ladies |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Rolex champagne diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | |
| Strap/bracelet | Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex factory booklets hangtag certificate of appraisal and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES19838029 |
Description
Rolex Ladies Datejust 2-Tone 18K Yellow Gold & Stainless Steel Automatic Watch. Self-winding Rolex automatic movement. 18K yellow gold & stainless steel case 26mm in diameter. 18K yellow gold screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Rolex champagne dial with 10 diamond hour markers. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel bracelet. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex factory instruction booklets, hangtag, certificate of appraisal, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Datejust Ladies |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Original Rolex 18K yellow gold fluted bezel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Size Without Crown | 26 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Rolex champagne diamond dial |
| Gender | Women's |
| Condition | |
| Strap/bracelet | Original Rolex 18K yellow gold & stainless steel Jubilee bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date |
| Other Details | Comes with Rolex box Rolex factory booklets hangtag certificate of appraisal and ElegantSwiss one year warranty / Stock# ES19838029 |






















