
Rolex Day-Date 40mm 228235 Rose Gold Fluted Bezel Olive Green Bevelled Roman Dial Watch 2019 Box Papers
Rolex Day-Date 40mm Rose Gold Fluted Bezel Olive Green Bevelled Roman Dial Watch, Ref 228235.
Stock: ES336920870
| SKU | ES336920870 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref 228235 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Olive green dial with bevelled rose gold roman numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2019 |
Rolex Day-Date 40mm Rose Gold Fluted Bezel Olive Green Bevelled Roman Dial Watch, Ref 228235.
Stock: ES336920870
| SKU | ES336920870 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref 228235 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Olive green dial with bevelled rose gold roman numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2019 |
Description
Rolex Day-Date 40mm Rose Gold Fluted Bezel Olive Green Bevelled Roman Dial Watch, Ref 228235.
Stock: ES336920870
| SKU | ES336920870 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date Ref 228235 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold fluted bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Olive green dial with bevelled rose gold roman numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Rose gold President bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Day, Date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2019 |























