
Rolex President Day-Date II 41mm Platinum Black Concentric Arabic Dial 218206 Box Papers
Rolex Day-Date II 41mm Platinum Black Circles Arabic Dial Men's Watch, Ref #218206.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33545072 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref 218206 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth platinum bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Black arabic concentric circle dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex platinum president bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Rolex Day-Date II 41mm Platinum Black Circles Arabic Dial Men's Watch, Ref #218206.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33545072 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref 218206 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth platinum bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Black arabic concentric circle dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex platinum president bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Description
Rolex Day-Date II 41mm Platinum Black Circles Arabic Dial Men's Watch, Ref #218206.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33545072 |
| Brand | Rolex |
| Model | President Day-Date II Ref 218206 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Smooth platinum bezel |
| Case | Platinum |
| Case Diameter | 41mm |
| Dial | Black arabic concentric circle dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex platinum president bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, day, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |























