
Rolex GMT-Master II 40mm Black And Blue Batgirl Bezel/Black Dial Jubilee Steel Watch 126710BLNR Box Papers
Rolex GMT-Master II 40mm Black And Blue Batgirl Bezel/Black Dial Jubilee Steel Men's Watch, Ref 126710BLNR.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES328710185
| SKU | ES328710185 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II Ref 126710BLNR |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Bidirectional rotatable 24-hour graduated bezel with black and blue Cerachrom insert and engraved numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with white luminescent hour markers and hands |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel jubilee bracelet with flip lock clasp |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2020 |
Rolex GMT-Master II 40mm Black And Blue Batgirl Bezel/Black Dial Jubilee Steel Men's Watch, Ref 126710BLNR.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES328710185
| SKU | ES328710185 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II Ref 126710BLNR |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Bidirectional rotatable 24-hour graduated bezel with black and blue Cerachrom insert and engraved numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with white luminescent hour markers and hands |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel jubilee bracelet with flip lock clasp |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2020 |
Description
Rolex GMT-Master II 40mm Black And Blue Batgirl Bezel/Black Dial Jubilee Steel Men's Watch, Ref 126710BLNR.
Comes with Rolex box, Rolex papers and ElegantSwiss Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES328710185
| SKU | ES328710185 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II Ref 126710BLNR |
| Movement | Swiss Automatic self-winding movement |
| Bezel | Bidirectional rotatable 24-hour graduated bezel with black and blue Cerachrom insert and engraved numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with white luminescent hour markers and hands |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel jubilee bracelet with flip lock clasp |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2020 |
























