
Rolex Sea-Dweller 43mm 126600 Red Line Black Dial 50th Anniversary Black PVD Watch Box Papers
Rolex Sea-Dweller 43mm Red Line Stainless Steel Black Dial 50th Anniversary Black PVD watch, Ref 126600.
Comes with Rolex box, Rolex papers, and Elegant Swiss Watch Co Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing.
Stock: ES353670142
| SKU | ES353670142 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sea-Dweller, Ref 126600 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Ceramic unidirectional rotating bezel |
| Case | Rolex stainless steel with custom black PVD coating |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel oyster bracelet with custom black PVD coating fits up to 8.1 inch wrist |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Rolex Sea-Dweller 43mm Red Line Stainless Steel Black Dial 50th Anniversary Black PVD watch, Ref 126600.
Comes with Rolex box, Rolex papers, and Elegant Swiss Watch Co Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing.
Stock: ES353670142
| SKU | ES353670142 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sea-Dweller, Ref 126600 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Ceramic unidirectional rotating bezel |
| Case | Rolex stainless steel with custom black PVD coating |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel oyster bracelet with custom black PVD coating fits up to 8.1 inch wrist |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Original: $17,995.00
-70%$17,995.00
$5,398.50Description
Rolex Sea-Dweller 43mm Red Line Stainless Steel Black Dial 50th Anniversary Black PVD watch, Ref 126600.
Comes with Rolex box, Rolex papers, and Elegant Swiss Watch Co Three Year Warranty. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing.
Stock: ES353670142
| SKU | ES353670142 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sea-Dweller, Ref 126600 |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Ceramic unidirectional rotating bezel |
| Case | Rolex stainless steel with custom black PVD coating |
| Case Diameter | 43mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel oyster bracelet with custom black PVD coating fits up to 8.1 inch wrist |
| Warranty | Three Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
























