✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 4
Rolex Yacht-Master 116621 Black Dial Two-Tone Rose Gold and Steel 40mm Watch
Rolex Yacht-Master Black Dial Two-Tone Rose Gold and Stainless Steel 40mm Men's Watch, Ref 116621.
Stock: ES335770162
| SKU | ES335770162 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master Ref 116621 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K rose gold bidirectional rotatable 60-minute graduated bezel with sandblasted background and polished raised numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with the baton, triangular and round hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | 18k rose gold and stainless steel oyster bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
Rolex Yacht-Master Black Dial Two-Tone Rose Gold and Stainless Steel 40mm Men's Watch, Ref 116621.
Stock: ES335770162
| SKU | ES335770162 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master Ref 116621 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K rose gold bidirectional rotatable 60-minute graduated bezel with sandblasted background and polished raised numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with the baton, triangular and round hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | 18k rose gold and stainless steel oyster bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
$4,740.00
Original: $15,800.00
-70%Rolex Yacht-Master 116621 Black Dial Two-Tone Rose Gold and Steel 40mm Watch—
$15,800.00
$4,740.00Description
Rolex Yacht-Master Black Dial Two-Tone Rose Gold and Stainless Steel 40mm Men's Watch, Ref 116621.
Stock: ES335770162
| SKU | ES335770162 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master Ref 116621 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K rose gold bidirectional rotatable 60-minute graduated bezel with sandblasted background and polished raised numerals |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with the baton, triangular and round hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | 18k rose gold and stainless steel oyster bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
























