
Audemars Piguet Royal Oak Offshore 44MM 18K Rose Gold Chronograph Automatic Mens Watch 26400RO.OO.A002CA.01
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, 26400RO.OO.A002CA.01. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. Chronograph function. 18K rose gold case 44mm in diameter. Exhibition caseback. Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown. Scratch-resistant, glareproofed sapphire crystal. Black dial with Méga Tapiserie pattern. Ceramic bezel. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and chronograph. Approximately 55 hours of power reserve. Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Ref# 26400RO.OO.A002CA.01 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Ceramic |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant glareproofed sapphire crystal |
| Dial | Black dial with Méga Tapiserie pattern |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date chronograph approximately 55 hours of power reserve |
| Other Details | Comes with original Audemars Piguet box papers and booklets |
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, 26400RO.OO.A002CA.01. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. Chronograph function. 18K rose gold case 44mm in diameter. Exhibition caseback. Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown. Scratch-resistant, glareproofed sapphire crystal. Black dial with Méga Tapiserie pattern. Ceramic bezel. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and chronograph. Approximately 55 hours of power reserve. Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Ref# 26400RO.OO.A002CA.01 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Ceramic |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant glareproofed sapphire crystal |
| Dial | Black dial with Méga Tapiserie pattern |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date chronograph approximately 55 hours of power reserve |
| Other Details | Comes with original Audemars Piguet box papers and booklets |
Description
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, 26400RO.OO.A002CA.01. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. Chronograph function. 18K rose gold case 44mm in diameter. Exhibition caseback. Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown. Scratch-resistant, glareproofed sapphire crystal. Black dial with Méga Tapiserie pattern. Ceramic bezel. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and chronograph. Approximately 55 hours of power reserve. Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original Audemars Piguet box, papers, booklets, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Ref# 26400RO.OO.A002CA.01 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Ceramic |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | Black ceramic screw-locked pushpieces & screw-down crown |
| Crystal | Scratch-resistant glareproofed sapphire crystal |
| Dial | Black dial with Méga Tapiserie pattern |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet black rubber strap with 18K rose gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date chronograph approximately 55 hours of power reserve |
| Other Details | Comes with original Audemars Piguet box papers and booklets |






















