
Breitling Bentley Motors Special Edition 18K Yellow Gold Chronograph 48MM Automatic Mens Watch K25362
Breitling Bentley Motors Special Edition 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, K25362. Self-winding automatic officially certified Breitling 25B movement. 18K yellow gold case 48mm in diameter. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Bidirectional 18K yellow gold bezel. Date calendar window at 5 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and 30 seconds chronograph. Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, and comes with ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Breitling |
| Model | Bentley Motors Ref# K25362 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold bidirectional |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 48 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date 30 seconds chronograph |
| Other Details | COMES WITH PRESENTATIONAL NON-BREITLING BOX NO PAPERS |
Breitling Bentley Motors Special Edition 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, K25362. Self-winding automatic officially certified Breitling 25B movement. 18K yellow gold case 48mm in diameter. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Bidirectional 18K yellow gold bezel. Date calendar window at 5 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and 30 seconds chronograph. Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, and comes with ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Breitling |
| Model | Bentley Motors Ref# K25362 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold bidirectional |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 48 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date 30 seconds chronograph |
| Other Details | COMES WITH PRESENTATIONAL NON-BREITLING BOX NO PAPERS |
Original: $12,600.00
-70%$12,600.00
$3,780.00Description
Breitling Bentley Motors Special Edition 18K Yellow Gold Automatic Mens Watch, K25362. Self-winding automatic officially certified Breitling 25B movement. 18K yellow gold case 48mm in diameter. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Bidirectional 18K yellow gold bezel. Date calendar window at 5 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, and 30 seconds chronograph. Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, and comes with ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Breitling |
| Model | Bentley Motors Ref# K25362 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | 18K yellow gold bidirectional |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 48 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Original Breitling black crocodile leather strap with 18K yellow gold tang buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date 30 seconds chronograph |
| Other Details | COMES WITH PRESENTATIONAL NON-BREITLING BOX NO PAPERS |






















