
Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch A13371
Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref# A13371
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Breitling box, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES34136033
| SKU | ES34136033 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling Blue Rubber strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling Box |
| Papers | No |
Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref# A13371
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Breitling box, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES34136033
| SKU | ES34136033 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling Blue Rubber strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling Box |
| Papers | No |
Original: $3,500.00
-70%$3,500.00
$1,050.00Description
Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref# A13371
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Breitling box, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES34136033
| SKU | ES34136033 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Breitling Blue Rubber strap |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Breitling Box |
| Papers | No |






















