
Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch A13371
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref A13371.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with ElegantSwiss box, Breitling papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES32639045
| SKU | ES32639045 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel with deployment clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, date, chronograph |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Breitling papers |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref A13371.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with ElegantSwiss box, Breitling papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES32639045
| SKU | ES32639045 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel with deployment clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, date, chronograph |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Breitling papers |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Breitling Super Avenger II Chronograph 48mm Stainless Steel Watch. Ref A13371.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with ElegantSwiss box, Breitling papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES32639045
| SKU | ES32639045 |
| Brand | Breitling |
| Model | Super Avenger II Ref#A13371 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 48mm |
| Dial | Breitling black dial with Arabic Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly, polished and serviced. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel with deployment clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, date, chronograph |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Breitling papers |






















