
Hublot Big Bang Chronograph 44mm Rose Gold Ceramic Black Watch 301.PB.131.RX Box Papers
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Hublot Big Bang Chronograph 44mm Rose Gold Ceramic Black Watch, Ref #301.PB.131.RX.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Hublot box, Hublot papers, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES316290150 |
| Brand | Hublot |
| Model | Big Bang Chronograph 301.PB.131.RX |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Black ceramic |
| Case | 18k rose gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Black dial with index hour markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Hublot black leather strap with rose gold deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Hublot box |
| Papers | Hublot papers |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Hublot Big Bang Chronograph 44mm Rose Gold Ceramic Black Watch, Ref #301.PB.131.RX.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Hublot box, Hublot papers, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES316290150 |
| Brand | Hublot |
| Model | Big Bang Chronograph 301.PB.131.RX |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Black ceramic |
| Case | 18k rose gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Black dial with index hour markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Hublot black leather strap with rose gold deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Hublot box |
| Papers | Hublot papers |
Original: $17,800.00
-70%$17,800.00
$5,340.00Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Hublot Big Bang Chronograph 44mm Rose Gold Ceramic Black Watch, Ref #301.PB.131.RX.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Hublot box, Hublot papers, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES316290150 |
| Brand | Hublot |
| Model | Big Bang Chronograph 301.PB.131.RX |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Black ceramic |
| Case | 18k rose gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Black dial with index hour markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Hublot black leather strap with rose gold deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Hublot box |
| Papers | Hublot papers |






















