
Rolex Sea-Dweller Deepsea 44mm D-Blue James Cameron Dial Stainless Steel Oyster Watch 116660 Box Papers
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex Sea-Dweller Deepsea 44mm D-Blue James Cameron Dial Stainless Steel Oyster Watch. Ref #116660.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES333760160
| SKU | ES333760160 |
| Brand | Rolex |
| Model | Rolex Sea-dweller Deepsea Ref#116660 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Black ceramic bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Rolex D-Blue dial with long lasting luminescent hands and index markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2016 |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex Sea-Dweller Deepsea 44mm D-Blue James Cameron Dial Stainless Steel Oyster Watch. Ref #116660.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES333760160
| SKU | ES333760160 |
| Brand | Rolex |
| Model | Rolex Sea-dweller Deepsea Ref#116660 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Black ceramic bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Rolex D-Blue dial with long lasting luminescent hands and index markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2016 |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Rolex Sea-Dweller Deepsea 44mm D-Blue James Cameron Dial Stainless Steel Oyster Watch. Ref #116660.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Rolex box, Rolex papers, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES333760160
| SKU | ES333760160 |
| Brand | Rolex |
| Model | Rolex Sea-dweller Deepsea Ref#116660 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Black ceramic bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | Rolex D-Blue dial with long lasting luminescent hands and index markers |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2016 |






















