
Rolex Cosmograph Daytona 40mm Black Dial Yellow Gold Watch 116528H
Rolex Cosmograph Daytona 40mm Black Dial Yellow Gold Watch, Ref 116528H.
Stock: ES339520535
| SKU | ES339520535 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116528H |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with gold outlined subdials and raised luminous baton hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
Rolex Cosmograph Daytona 40mm Black Dial Yellow Gold Watch, Ref 116528H.
Stock: ES339520535
| SKU | ES339520535 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116528H |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with gold outlined subdials and raised luminous baton hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
Description
Rolex Cosmograph Daytona 40mm Black Dial Yellow Gold Watch, Ref 116528H.
Stock: ES339520535
| SKU | ES339520535 |
| Brand | Rolex |
| Model | Cosmograph Daytona Ref 116528H |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Yellow gold with engraved tachymetric scale |
| Case | Yellow gold |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black dial with gold outlined subdials and raised luminous baton hour markers |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Yellow gold bracelet with flip-lock clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, chronograph |
| Box | Rolex box |
























