
Audemars Piguet Royal Oak 18K Yellow Gold 33mm Grey Dial Watch C85080
Audemars Piguet Royal Oak 18K Yellow Gold Watch, C85080. Quartz movement. 18K yellow gold case 33mm in diameter. 18K yellow gold polished bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Comes with presentational non-Audemars Piguet box. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with presentational non-Audemars Piguet box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Ref# C85080 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K yellow gold |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 33 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet 18K yellow gold bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes date |
| Other Details | Comes with presentational non-Audemars Piguet box / Stock# ES20918075 / |
Audemars Piguet Royal Oak 18K Yellow Gold Watch, C85080. Quartz movement. 18K yellow gold case 33mm in diameter. 18K yellow gold polished bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Comes with presentational non-Audemars Piguet box. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with presentational non-Audemars Piguet box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Ref# C85080 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K yellow gold |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 33 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet 18K yellow gold bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes date |
| Other Details | Comes with presentational non-Audemars Piguet box / Stock# ES20918075 / |
Description
Audemars Piguet Royal Oak 18K Yellow Gold Watch, C85080. Quartz movement. 18K yellow gold case 33mm in diameter. 18K yellow gold polished bezel. Screw-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, and date. Comes with presentational non-Audemars Piguet box. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with presentational non-Audemars Piguet box, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Ref# C85080 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18K yellow gold |
| Case | Yellow Gold |
| Case Size Without Crown | 33 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Original Audemars Piguet gray dial with index batons and an engraved tapestry 'waffle' design |
| Gender | Unisex |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time |
| Strap/bracelet | Original Audemars Piguet 18K yellow gold bracelet |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes date |
| Other Details | Comes with presentational non-Audemars Piguet box / Stock# ES20918075 / |






















