
Cartier Santos 100 Midsize 33mm White Roman Dial/Rubber Strap/Steel Watch 2878 W20129U2
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Santos 100 Midsize 33mm Stainless Steel Watch. Ref#W20129U2.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Cartier booklets, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31838035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref #W20129U2 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | White rubber bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 33mm |
| Dial | White dial with Roman numerals |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | White rubber strap with stainless steel buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier booklets |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Santos 100 Midsize 33mm Stainless Steel Watch. Ref#W20129U2.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Cartier booklets, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31838035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref #W20129U2 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | White rubber bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 33mm |
| Dial | White dial with Roman numerals |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | White rubber strap with stainless steel buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier booklets |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Santos 100 Midsize 33mm Stainless Steel Watch. Ref#W20129U2.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Cartier booklets, ElegantSwiss Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31838035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref #W20129U2 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | White rubber bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 33mm |
| Dial | White dial with Roman numerals |
| Gender | Women's |
| Condition | Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | White rubber strap with stainless steel buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier booklets |






















