
Cartier Roadster Silver Guilloché Large Stainless Steel Watch W62025V3
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Roadster Silver Guilloché Large Stainless Steel Watch. Ref#W62025V3.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Cartier box, Cartier booklets, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31520035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref#W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38 x 43 mm |
| Dial | Silver Guilloché Dial with Roman Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier booklets |
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Roadster Silver Guilloché Large Stainless Steel Watch. Ref#W62025V3.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Cartier box, Cartier booklets, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31520035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref#W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38 x 43 mm |
| Dial | Silver Guilloché Dial with Roman Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier booklets |
Description
ElegantSwiss Watch Co is delighted to offer you this Cartier Roadster Silver Guilloché Large Stainless Steel Watch. Ref#W62025V3.
Excellent, pristine condition, no signs of wear, works flawlessly, comes with Cartier box, Cartier booklets, and ElegantSwiss Two year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES31520035 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref#W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38 x 43 mm |
| Dial | Silver Guilloché Dial with Roman Numerals |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier booklets |






















