✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
+1
Unworn Cartier Santos Dumont 38mm Steel Rose Gold Silver Dial Ladies Watch W2SA0012 Box Papers
Unworn Cartier Santos Dumont 38 mm x 27.5 mm Steel Rose Gold Silver Dial Ladies Watch, Ref W2SA0012.
Stock: ES338730
| SKU | ES338730 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos Dumont Ref W2SA0012 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18k rose gold bezel punctuated with 8 signature screws |
| Case | Stainless steel case, circular grained crown set with blue spinel cabochon |
| Case Diameter | 38 mm x 27.5 mm |
| Dial | Satin-brushed with sunray effect silver dial, painted black roman numerals, sword shaped blue steel hands, secret Cartier signature at VII |
| Gender | Women's |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Black leather strap with the stainless steel tang buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier papers |
Unworn Cartier Santos Dumont 38 mm x 27.5 mm Steel Rose Gold Silver Dial Ladies Watch, Ref W2SA0012.
Stock: ES338730
| SKU | ES338730 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos Dumont Ref W2SA0012 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18k rose gold bezel punctuated with 8 signature screws |
| Case | Stainless steel case, circular grained crown set with blue spinel cabochon |
| Case Diameter | 38 mm x 27.5 mm |
| Dial | Satin-brushed with sunray effect silver dial, painted black roman numerals, sword shaped blue steel hands, secret Cartier signature at VII |
| Gender | Women's |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Black leather strap with the stainless steel tang buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier papers |
$4,900.00
Unworn Cartier Santos Dumont 38mm Steel Rose Gold Silver Dial Ladies Watch W2SA0012 Box Papers—
$4,900.00
Description
Unworn Cartier Santos Dumont 38 mm x 27.5 mm Steel Rose Gold Silver Dial Ladies Watch, Ref W2SA0012.
Stock: ES338730
| SKU | ES338730 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos Dumont Ref W2SA0012 |
| Movement | Quartz |
| Bezel | 18k rose gold bezel punctuated with 8 signature screws |
| Case | Stainless steel case, circular grained crown set with blue spinel cabochon |
| Case Diameter | 38 mm x 27.5 mm |
| Dial | Satin-brushed with sunray effect silver dial, painted black roman numerals, sword shaped blue steel hands, secret Cartier signature at VII |
| Gender | Women's |
| Condition | Unworn |
| Strap / Bracelet | Black leather strap with the stainless steel tang buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes |
| Box | Cartier box |
| Papers | Cartier papers |






















