
Cartier Santos 100 XL White Roman Dial Stainless Steel Watch 2656 Box Papers
Cartier Santos 100 XL White Roman Dial Stainless Steel Watch with Black Leather strap. Ref# 2656
Excellent, Mint condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34190055
| SKU | ES34308049 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Extra Large Ref# 2656 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier Black leather strap with Steel deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Cartier Paper |
Cartier Santos 100 XL White Roman Dial Stainless Steel Watch with Black Leather strap. Ref# 2656
Excellent, Mint condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34190055
| SKU | ES34308049 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Extra Large Ref# 2656 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier Black leather strap with Steel deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Cartier Paper |
Description
Cartier Santos 100 XL White Roman Dial Stainless Steel Watch with Black Leather strap. Ref# 2656
Excellent, Mint condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34190055
| SKU | ES34308049 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Extra Large Ref# 2656 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, Mint condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier Black leather strap with Steel deployment buckle |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Cartier Paper |






















