
Cartier Santos 100 Steel Yellow Gold 38mm Silver White Dial Mens Watch 2656
Cartier Santos 100 Steel Yellow Gold 38mm Mens Watch 2656.
Stock: ES32979062
| SKU | ES32979062 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref 2656 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K yellow gold bezel punctuated with 8 signature stainless steel screws |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | Silver opaline dial with black radial roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown leather strap with stainless steel and 18K yellow gold double deployant clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |
Cartier Santos 100 Steel Yellow Gold 38mm Mens Watch 2656.
Stock: ES32979062
| SKU | ES32979062 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref 2656 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K yellow gold bezel punctuated with 8 signature stainless steel screws |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | Silver opaline dial with black radial roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown leather strap with stainless steel and 18K yellow gold double deployant clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |
Original: $6,400.00
-70%$6,400.00
$1,920.00Description
Cartier Santos 100 Steel Yellow Gold 38mm Mens Watch 2656.
Stock: ES32979062
| SKU | ES32979062 |
| Brand | Cartier |
| Model | Santos 100 Ref 2656 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | 18K yellow gold bezel punctuated with 8 signature stainless steel screws |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 38mm |
| Dial | Silver opaline dial with black radial roman numerals |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown leather strap with stainless steel and 18K yellow gold double deployant clasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds |
| Box | ElegantSwiss box |
| Papers | Cartier papers |






















