✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
+1
IWC Portuguese Calendar Moonphase 18K Rose Gold 44MM Mens Watch IW503202
IWC Portuguese Perpetual Calendar Moonphase 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, IW503202. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K rose gold case 44.2mm in diameter. Exhibition caseback. Push-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Fixed bezel. Functions: hours, minutes, seconds, perpetual calendar, and moonphase. Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose gold deployment buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original IWC box, papers (card), and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | IWC |
| Model | Portuguese Ref# IW503202 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | PUSH-DOWN |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds perpetual calendar moonphase |
| Other Details | Comes with original IWC box and papers (card) |
IWC Portuguese Perpetual Calendar Moonphase 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, IW503202. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K rose gold case 44.2mm in diameter. Exhibition caseback. Push-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Fixed bezel. Functions: hours, minutes, seconds, perpetual calendar, and moonphase. Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose gold deployment buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original IWC box, papers (card), and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | IWC |
| Model | Portuguese Ref# IW503202 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | PUSH-DOWN |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds perpetual calendar moonphase |
| Other Details | Comes with original IWC box and papers (card) |
$26,000.00
IWC Portuguese Calendar Moonphase 18K Rose Gold 44MM Mens Watch IW503202—
$26,000.00
Description
IWC Portuguese Perpetual Calendar Moonphase 18K Rose Gold Automatic Mens Watch, IW503202. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K rose gold case 44.2mm in diameter. Exhibition caseback. Push-down crown. Scratch-resistant sapphire crystal. Black dial. Fixed bezel. Functions: hours, minutes, seconds, perpetual calendar, and moonphase. Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose gold deployment buckle. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes complete with original IWC box, papers (card), and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | IWC |
| Model | Portuguese Ref# IW503202 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 44 |
| Crown | PUSH-DOWN |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K rose deployment buckle |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds perpetual calendar moonphase |
| Other Details | Comes with original IWC box and papers (card) |






















