
Rolex Sky-Dweller 18K Everose Gold Chocolate Sunray Dial 42MM Automatic Mens Watch 326135
Rolex Sky-Dweller 18K Everose Gold Automatic Mens Watch, 326135. Random Serial. Dated 2013. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K Everose gold 42mm in diameter. Screw-down crown. Bidirectional rotatable ring command bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chocolate sunray dial. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, second time zone, Saros annual calendar, and month indicator. Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold fold Oysterclasp. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with original Rolex box, papers (card), booklets, hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref# 326135 Random serial dated 2013 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 42 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chocolate sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Other Details | Comes with original Rolex box papers (card) booklets and hangtag |
Rolex Sky-Dweller 18K Everose Gold Automatic Mens Watch, 326135. Random Serial. Dated 2013. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K Everose gold 42mm in diameter. Screw-down crown. Bidirectional rotatable ring command bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chocolate sunray dial. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, second time zone, Saros annual calendar, and month indicator. Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold fold Oysterclasp. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with original Rolex box, papers (card), booklets, hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref# 326135 Random serial dated 2013 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 42 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chocolate sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Other Details | Comes with original Rolex box papers (card) booklets and hangtag |
Description
Rolex Sky-Dweller 18K Everose Gold Automatic Mens Watch, 326135. Random Serial. Dated 2013. Self-winding automatic officially certified chronometer movement. 18K Everose gold 42mm in diameter. Screw-down crown. Bidirectional rotatable ring command bezel. Scratch-resistant sapphire crystal. Chocolate sunray dial. Date calendar window at 3 o'clock position. Functions: hours, minutes, seconds, date, second time zone, Saros annual calendar, and month indicator. Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold fold Oysterclasp. Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with original Rolex box, papers (card), booklets, hangtag, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref# 326135 Random serial dated 2013 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose Gold |
| Case Size Without Crown | 42 |
| Crown | Screw-down |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire crystal |
| Dial | Chocolate sunray dial |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine (for exact condition and content |
| Strap/bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | One year ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours minutes seconds date second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Other Details | Comes with original Rolex box papers (card) booklets and hangtag |






















