
Rolex Sky-Dweller 42mm Everose Gold Watch - Chocolate Arabic Dial - 326135
Rolex Sky-Dweller 42mm Everose Gold Watch, Ref 326135.
Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex Box, Rolex Papers, and ElegantSwiss Two year warranty.
Stock: ES332750395
| SKU | ES332750395 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref 326135 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Chocolate arabic dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Rolex Sky-Dweller 42mm Everose Gold Watch, Ref 326135.
Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex Box, Rolex Papers, and ElegantSwiss Two year warranty.
Stock: ES332750395
| SKU | ES332750395 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref 326135 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Chocolate arabic dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
Description
Rolex Sky-Dweller 42mm Everose Gold Watch, Ref 326135.
Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex Box, Rolex Papers, and ElegantSwiss Two year warranty.
Stock: ES332750395
| SKU | ES332750395 |
| Brand | Rolex |
| Model | Sky-Dweller Ref 326135 |
| Movement | Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rose gold bidirectional rotatable ring command bezel |
| Case | Rose gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Chocolate arabic dial |
| Gender | Men's |
| Dial Type | Analog |
| Condition | Excellent pristine condition works flawlessly the watch is running strong and keeping accurate time having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine |
| Strap / Bracelet | Genuine brown crocodile leather strap with 18K Everose gold folding Oysterclasp |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, second time zone Saros annual calendar month indicator |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
























