
Rolex Yacht-Master II 44mm 116689 White Gold Watch With Platinum Bezel
Rolex Yacht-Master II 44mm White gold watch with platinum bezel. Ref, 116689.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex box, Rolex hangtag, and ElegantSwiss Two Year Warranty.
Stock: #ES338450340
| SKU | ES338450340 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master II Ref #116689 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rolex platinum bidirectional rotatable bezel |
| Case | White gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex white gold oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours minutes seconds programmable countdown function |
| Box | Rolex box |
Rolex Yacht-Master II 44mm White gold watch with platinum bezel. Ref, 116689.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex box, Rolex hangtag, and ElegantSwiss Two Year Warranty.
Stock: #ES338450340
| SKU | ES338450340 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master II Ref #116689 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rolex platinum bidirectional rotatable bezel |
| Case | White gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex white gold oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours minutes seconds programmable countdown function |
| Box | Rolex box |
Original: $35,000.00
-70%$35,000.00
$10,500.00Description
Rolex Yacht-Master II 44mm White gold watch with platinum bezel. Ref, 116689.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. Comes with Rolex box, Rolex hangtag, and ElegantSwiss Two Year Warranty.
Stock: #ES338450340
| SKU | ES338450340 |
| Brand | Rolex |
| Model | Yacht-Master II Ref #116689 |
| Movement | Rolex Swiss Automatic (self-winding) |
| Bezel | Rolex platinum bidirectional rotatable bezel |
| Case | White gold |
| Case Diameter | 44mm |
| Dial | White |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex white gold oyster bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours minutes seconds programmable countdown function |
| Box | Rolex box |
























