
2022 Rolex GMT-Master II 40mm Pepsi Steel Jubilee Watch 126710BLRO Box Papers
Rolex GMT-Master II 40mm Pepsi Bezel Stainless Steel Jubilee Watch. Ref 126710BLRO.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box and Rolex Papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES369350205
| SKU | ES369350205 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II, Ref 126710BLRO |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Pepsi red and blue bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Jubilee bracelet fits up to 7.4 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2022 |
Rolex GMT-Master II 40mm Pepsi Bezel Stainless Steel Jubilee Watch. Ref 126710BLRO.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box and Rolex Papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES369350205
| SKU | ES369350205 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II, Ref 126710BLRO |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Pepsi red and blue bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Jubilee bracelet fits up to 7.4 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2022 |
Description
Rolex GMT-Master II 40mm Pepsi Bezel Stainless Steel Jubilee Watch. Ref 126710BLRO.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Rolex box and Rolex Papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES369350205
| SKU | ES369350205 |
| Brand | Rolex |
| Model | GMT-Master II, Ref 126710BLRO |
| Movement | Rolex Swiss automatic (self-winding) |
| Bezel | Pepsi red and blue bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 40mm |
| Dial | Black |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Rolex stainless steel Jubilee bracelet fits up to 7.4 inch wrist |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, 24-hour second time zone hand |
| Box | Rolex box |
| Papers | Rolex papers |
| Year of production | 2022 |
























