
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Safari Steel 42mm Chronograph Watch 26470ST.OO.A801CR.01 Box Papers
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Safari Steel 42mm Chronograph Watch, Ref 26470ST.OO.A801CR.01.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Audemars Piguet box, Audemars Piguet papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES375410195
| SKU | ES375410195 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Chronograph, Ref 26470ST.OO.A801CR.01 |
| Movement | Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel bezel punctuated with 8 signature screws. |
| Case | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Safari tapisserie |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown crocodile leather strap. |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Audemars Piguet box |
| Papers | Audemars Piguet papers |
| Year of production | 2016 |
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Safari Steel 42mm Chronograph Watch, Ref 26470ST.OO.A801CR.01.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Audemars Piguet box, Audemars Piguet papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES375410195
| SKU | ES375410195 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Chronograph, Ref 26470ST.OO.A801CR.01 |
| Movement | Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel bezel punctuated with 8 signature screws. |
| Case | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Safari tapisserie |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown crocodile leather strap. |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Audemars Piguet box |
| Papers | Audemars Piguet papers |
| Year of production | 2016 |
Description
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Safari Steel 42mm Chronograph Watch, Ref 26470ST.OO.A801CR.01.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with Audemars Piguet box, Audemars Piguet papers and ElegantSwiss 18-month Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES375410195
| SKU | ES375410195 |
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Offshore Chronograph, Ref 26470ST.OO.A801CR.01 |
| Movement | Automatic (self-winding) |
| Bezel | Stainless steel bezel punctuated with 8 signature screws. |
| Case | Stainless Steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 42mm |
| Dial | Safari tapisserie |
| Gender | Men's |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Brown crocodile leather strap. |
| Warranty | 18-month ElegantSwiss warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date, chronograph |
| Box | Audemars Piguet box |
| Papers | Audemars Piguet papers |
| Year of production | 2016 |
























