
Cartier Roadster 37MM Large Blue Roman Dial Stainless Steel Watch 2510
Cartier Roadster 37mm Large Blue Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Elagantswiss box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34411042
| SKU | ES34411042 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
Cartier Roadster 37mm Large Blue Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Elagantswiss box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34411042
| SKU | ES34411042 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
Description
Cartier Roadster 37mm Large Blue Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Elagantswiss box, Cartier Papers, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES34411042
| SKU | ES34411042 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless steel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Blue |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |






















