
Cartier Roadster 37mm Silver Roman Dial Stainless Steel Watch 2510 W62025V3
Cartier Roadster 37mm Silver Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref W62025V3 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES35078033
| SKU | ES35078033 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet, fits 7.5 inches wrist |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Certificate of Authenticity/Appraisal |
Cartier Roadster 37mm Silver Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref W62025V3 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES35078033
| SKU | ES35078033 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet, fits 7.5 inches wrist |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Certificate of Authenticity/Appraisal |
Description
Cartier Roadster 37mm Silver Roman Dial Stainless Steel Watch, Ref W62025V3 2510.
Excellent, Pristine condition, works flawlessly, serviced and polished, comes with Cartier box, Two Year Warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: #ES35078033
| SKU | ES35078033 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref 2510 W62025V3 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Stainless Steel |
| Case | Stainless Steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Stainless steel bracelet, fits 7.5 inches wrist |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | Cartier Box |
| Papers | Certificate of Authenticity/Appraisal |






















