
Cartier Roadster 37mm Silver Roman Dial 2-tone Yellow Gold/Steel Watch W62031Y4 2510
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4 2510.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Certificate of appraisal and ElegantSwiss 18-month warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES36630050
| SKU | ES36630050 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7 inch wrist |
| Warranty | 18-Month ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of appraisal |
| Other Details | Comes with cartier black strap |
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4 2510.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Certificate of appraisal and ElegantSwiss 18-month warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES36630050
| SKU | ES36630050 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7 inch wrist |
| Warranty | 18-Month ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of appraisal |
| Other Details | Comes with cartier black strap |
Description
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4 2510.
Excellent, pristine condition, works flawlessly, comes with ElegantSwiss box, Certificate of appraisal and ElegantSwiss 18-month warranty. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
Stock: ES36630050
| SKU | ES36630050 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster, Ref W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's/Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet fits up to 7 inch wrist |
| Warranty | 18-Month ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Certificate of appraisal |
| Other Details | Comes with cartier black strap |






















