
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch W62031Y4 2510
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4.
Comes with ElegantSwiss box, Cartier Papers, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33848052 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref# W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Cartier Paper |
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4.
Comes with ElegantSwiss box, Cartier Papers, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33848052 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref# W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Cartier Paper |
Description
Cartier Roadster Silver Roman Dial 2-tone Watch, Ref W62031Y4.
Comes with ElegantSwiss box, Cartier Papers, and ElegantSwiss one year warranty. The watch is running strong and keeping accurate time. Excellent, pristine condition, the watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine.
| SKU | ES33848052 |
| Brand | Cartier |
| Model | Roadster Ref# W62031Y4 2510 |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Yellow gold bezel |
| Case | Stainless steel |
| Case Diameter | 37mm |
| Dial | Silver sunray effect dial with black roman numerals |
| Gender | Men's|Unisex |
| Condition | Excellent, pristine condition, works flawlessly. The watch is running strong and keeping accurate time, having been timed to precision on Witschi Expert Timing Machine. |
| Strap / Bracelet | Cartier yellow gold and stainless steel bracelet |
| Warranty | Two Year ElegantSwiss Warranty |
| Functions | Hours, minutes, seconds, date |
| Box | ElegantSwiss Box |
| Papers | Cartier Paper |






















